Köz Antep Künefe'nin lezzet yolculuğu baba Şevket KILIÇ tarafından; 1972 yılında Akyol Mahallesinde KILIÇ KADAYIF olarak Gaziantepli hemşirelerimize çiğ kadayıf üretimi yaparak hizmet vermeye başladı.


44 yıl önce bu dükkanda ilk siftahını yapan Şevket KILIÇ; sahip olduğu tüm mesleki birikim, ustalık ve hünerlerini, çıraklıktan işe başlayarak adım adım kalfalık ve ustalık deneyimlerini kazanan Zeki, Samet ve Zahit KILIÇ kardeşlere aktarmayı başarmış ve 40 yılı aşkın bir sürenin sonunda bu emeklerin karşılığını Köz Antep Künefe'yi kurarak taçlandırmışlardır.


2014 yılında Emek / Fatih Mahallesinde 60 kişilik kapasitesi olan nezih, ferah kapalı salonu ve 70 kişilik kapasiteye sahip bahçesiyle birlikte “ağzının tadını bilenlere” hizmet vermeye başlamıştır.


Bünyesinde bugün 35 tecrübeli, güler yüzlü ve kalifiye personeli, Şevket KILIÇ tarafından yetiştirilen ve işin mutfağında olan Zeki ve Samet KILIÇ ustaların ellerinden çıkan eşsiz tatlarla tüm değerli müşterilerimizin damaklarında eşsiz bir deneyim bırakmaya devam ediyoruz.


Köz Antep Künefe mutfağından çıkan tüm ürünlerde kullanılan malzemeler; en kaliteli ve en sağlıklı malzemeler olmakla birlikte, tedarikçilerimiz ile uzunca yıllar öncesine dayanan alışveriş hukukumuzu sürdürerek, her zaman en kaliteli, her zaman en iyiyi üreterek hizmet kalitemizi günden güne daha da yukarılara çıkarmak konusunda kararlıyız.


Kullanılan malzemelerimiz günlük olarak tedarik edilmektedir.


Şevket KILIÇ'ın mutfağında üretilen Çiğ Kadayıflar elle bakır tepsilere dökülerek yapılmaktadır ve Akyol Mahallesinde üretimine devam eden Kılıç Kadayıf'tan günlük olarak taze bir şekilde temin edilmektedir.


Kullandığımız peynirler günlük olarak HATAY'dan özel olarak getirilmektedir.


Şekerlerimiz doğal şeker pancarından üretilmiştir ve asla ürünlerimizde Glikoz Şurubu ve diğer kimyasal tatlandırıcılar kullanılmamaktadır.


Tere yağlarımız da özel olarak Şanlıurfa'dan gelmektedir ve tamamen doğal ortamda üretilmektedir.


Kullandığımız kaymaklarımız da birinci kalite sahan kaymağıdır ve günlük olarak tedarik edilmektedir.


Ürünlerimizde kullandığımız antep fıstıkları kendi mahsullerimiz olup, özenle seçilip, 1. kalite olanları siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır.


Üretimlerimizde gerçekleştirilen tüm aşamalarda kullandığımız yöntemler, malzemeler ve tarifler tamamen özel olup, Köz Antep Künefe lezzetlerini tadan tüm müşterilerimizin de kendilerini özel hissetmeleri ve bu benzersiz deneyimlerini nesilden nesile aktarmaları için ilk günkü aşk ve heyecanla çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz.


Eğer yolunuz Köz Antep Künefe'ye düşerse sizlere hizmet vermekten büyük mutluluk ve gurur duyacağız.Kılıç Ailesi